Druty KnitPro [współpraca reklamowa]

Od wielu, wielu lat dziergam prawie wyłącznie na drutach marki KnitPro, więc czy mogłam odmówić przetestowania nowych zestawów? W zeszłym roku otrzymałam od marki KnitPro dwa zestawy drutów: przepiękny i kolorowy, limitowany zestaw Joy of Knitting oraz zestaw metalowych, nieco krótszych drutów The Warmth Set z kolekcji Mindful.

Joy of Knitting

To jest zestaw drutów drewnianych, które w przekroju są kwadratowe, tzw. cubicsy. Wszystko w tym zestawie jest takie piękne, kolorowe i radosne. Zdecydowanie jest to gratka dla dziewiarki, która ma już wszystko!

Jak na razie przerobiłam na tych drutach jeden projekt – komin Starry Night Cowl z wzorem żakardowym i od pierwszych okrążeń czułam, że kwadratowymi drutami oczka przerabiam luźniej niż zazwyczaj. Druty w dłoni wydają się cieńsze niż wskazuje rozmiar (i w sumie są :) bo rozmiar określa średnica kwadratu) i takie delikatne. Może stąd moje „luźne” dzierganie? Zazwyczaj do pracy wybieram druty metalowe, ale z przyjemnością przetestowałam również te, ponieważ cały zestaw jest po prostu cudny!

Zestaw zawiera:

 • 7 par drutów drewnianych wymiennych Cubics (o przekroju kwadratowym) w rozmiarach: 4, 4.5, 5, 5.5, 6, 7, 8 mm
 • 3 stalowe żyłki obrotowe 360deg: 60, 80 i 100 cm
 • 3 pary końcówek do żyłek
 • 2 kluczyki
 • 3 duże agrafki dziewiarskie, zestaw metalowych markerów i igły dziewiarskie
 • piękne etui i uroczą mini – saszetkę na drobiazgi

Muszę przyznać, że nie sięgam zbyt często po te druty. Ale nie mam do tego żadnego uzasadnienia. Po prostu cześciej wybieram druty metalowe, bo na takich najlepiej mi się pracuję. Słyszałam, że przekrój kwadratowy mniej męczy dłonie, muszę to przetestować jeszcze na jakiejś grubej włóczce, bo to może się sprawdzić!

The Warmth Set – Mindful Collection

Drugi zestaw, który otrzymałam do przetestowania to zestaw drutów metalowych, które są krótsze niż standardowe. Same druty mają 10 cm, zamiast standardowych 13 cm. Przez lata udziergi o małych obwodach jak np. czapki przerabiałam zawsze z użyciem techniki Magic Loop. Jednak krótsze druty pozwoliły mi wygodnie przerabiać czapki w okrążeniach, bez wyciągania żyłki.

Mam małe dłonie, więc praktycznie nie czuję różnicy i drutami 10 cm pracuje mi się tak samo wygodnie jak 13 cm. Druty z żyłką 40 cm są na prawdę wygodne, a obrotowa żyłka dodatkowo zwiększa komfort pracy. Muszę przyznać, że polubiłam się z tym zestawem i chętnie go polecam. Poza tym, że jest piękny, to jest również bardzo uniwersalny. Dołożyłam sobie do niego kilka dłuższych żyłek Mindful, które kupiłam osobno i teraz mam praktycznie zestaw idealny.

Druty są metalowe i do tego są satynowane, czyli są odrobinę mniej śliskie, niż moje ulubione KnitPro Nova Metal. Myślę, że docenią to Dziewiarki, które nie do końca są fankami śliskich drutów metalowych. Do tego mają bardzo, bardzo ostre końcówki. Pozwala to wygodnie i szybko pracować, ale też może być problemem dla „popychaczy” :)

Zestaw zawiera:

 • 11 par drutów wymiennych długości 10 cm (krótszych niż standardowe), w rozmiarach: 3, 3.5, 4, 4.5, 5, 5.5, 6, 7, 8, 9 i 10 mm
 • 3 żyłki obrotowe 360deg: 40, 48 i 56 cm
 • miarkę do drutów
 • łącznik do żyłek
 • 4 kluczyki
 • 3 pary końcówek do żyłek
 • 50 przeróżnych markerów
 • piękne etui

Zestaw The Warmth Set tak mi się spodobał, że nawet kupiłam go już Komuś w prezencie! Nie obyło się bez przygód, ponieważ jeden z drutów w zestawie był uszkodzony… :( na szczęście udało się to szybko i bezproblemowo wymienić w sklepie, w którym robiłam zakupy. To o czym warto pamietać kupując zestaw drutów to o dokładnym sprawdzeniu niedługo po rozpakowaniu. Czy wszystkie żyłki i druty dobrze pasują, czy nie ma nigdzie uszkodzeń. Jeśli tak się zdarzy to producent bez żadnego problemu wymieni uszkodzony drut czy żyłkę.

Wpis powstał we współpracy z marką KnitPro: https://www.knitpro.eu

Druty przyszły ode mnie ze sklepu AmiQs, który jest oficjalnym dystrybutorem marki KnitPro w Polsce: https://www.amiqs.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.